ابزار وبمستر

ذائقه ايراني ، كالاي ايراني
معرفی وبلاگ
بازدید کننده ی گرامی؛ این وبلاگ با توجه به نامگذاری امسال به عنوان سال "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، در جهت گسترش و حمایت از تولیدات داخلی و ملی ایجاد شده است. شما عزیزان نیز با بیان نظرات و به خصوص انتقادات خود می توانید در جهت بهتر شدن وبلاگ با ما همکاری فرمایید.
صفحه ها
دسته
آرشیو
لینک دوستان
پیوندهای مرتبط
لوگوی وبلاگ ما

ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی

لوگوی دوستان
ابزارها و برنامه ها
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 854372
تعداد نوشته ها : 253
تعداد نظرات : 9
 حمايت از توليد ملي
این سایت را حمایت می کنم
کلیپ صوتی وبلاگ
در گفتگو با مهر عنوان شد؛
توليد ماده اوليه داروي ايراني ام اس كه انحصار اسرائيل را شكست


مديرعامل شركت داروسازي اسوه، از توليد ماده اوليه داروي "گلاتيرامر" براي بيماران مبتلا به ام اس در كشور خبر داد كه تاكنون در انحصار اسرائيل بوده است.

دكتر عباس كبريايي زاده در گفتگو با خبرنگار مهر، از اين دارو به عنوان يكي از سه داروي مطرح در درمان بيماران ام اس در دنيا نام برد و افزود: داروي "گلاتيرامر" جزو پرفروش ترين داروهاي بيماري ام اس در آمريكاست.

وي اظهارداشت: اين دارو هم اكنون با نام "اسويمر" در داخل توليد مي شود.

عضو هيئت مديره انجمن علمي داروسازان ايران، يكي از ويژگيهاي اين دارو را مصرف آن در دوران بارداري دانست و گفت: اين دارو بر روي سيستم ايمني بدن تاثير مي گذارد و از عود بيماري جلوگيري مي كند.

كبريايي زاده با اعلام اينكه بيماران ايراني تا قبل از توليد اين دارو در كشور از مصرف آن محروم بودند، افزود: اين دارو چون در انحصار اسرائيل بود، امكان واردات آن را نداشتيم كه بعد از توليد آن در داخل، توانستيم علاوه بر شكستن انحصار توليد اين دارو در دنيا، بيماران ام اس در كشورمان نيز از مزاياي خاص اين دارو بهره مند شده اند.

مديرعامل شركت داروسازي اسوه ادامه داد: داروي ايراني از سال گذشته وارد بازار دارويي كشور شده و هم اكنون ايران به عنوان سومين توليد كننده اين دارو در دنيا شناخته مي شود.

وي با اعلام اينكه ماده اوليه اين دارو در حال حاضر از كشور هند وارد مي شود، تاكيد كرد: پيش بيني كرده ايم تا اوايل سال آينده توليد ماده اوليه اين دارو در داخل آغاز شود.

منبع: خبرگزاري مهر


اشتراک این مطلب در :

حجم 140 ميليارد دلاري مبادلات ايران با كشورهاي عدم تعهد


يك كارشناس مسائل اقتصادي با تاكيد بر ظرفيت هاي اقتصادي شانزدهمين اجلاس عدم تعهد، از حجم 140 ميليارد دلاري مبادلات ايران با كشورهاي عضو جنبش عدم تعهد در سال گذشته خبر داد.

علي ديني تركمان در گفتگو با مهر، در خصوص فرصت هاي اقتصادي برگزاري شانزدهمين اجلاس كشورهاي عضو جنبش عدم تعهد در تهران، اظهار داشت: درحقيقت شكل گيري جنبش عدم تعهد پيشبرد خط سياسي مستقل از بلوك شرق و غرب در دوره جنگ سرد بود.
وي تصريح كرد: براين اساس همان خط سياسي در دوره پس از جنگ سرد به لحاظ اقتصادي به معناي پيشبرد خطي است كه رابطه كشورهاي درحال توسعه را با هم تقويت كند يعني به جاي رابطه اي كه تحت عنوان رابطه "شمال -جنوب" مطرح است، رابطه "جنوب - جنوب" را پيش ببرد.
 
كارشناس موسسه پژوهش هاي بازرگاني اضافه كرد: در چنين شرايطي امكان بيشتري براي كشورهاي درحال توسعه جهت دسترسي به بازارهاي وسيع تر و همچنين فراهم شدن شرايط براي استقلال فن آورانه به وجود خواهد آمد.

وي با اشاره به اينكه سال گذشته حجم مبادلات تجاري غيرنفتي ايران (واردات و صادرات) با اين كشورها در حدود 40 ميليارد دلار بوده است، گفت: اين در حالي است كه اگر كل مبادلات تجاري اعم از مبادلات نفتي و غيرنفتي ايران را با كشورهاي عضو جنبش عدم تعهد در نظر بگيريم رقمي بالغ بر 140ميليارد دلار خواهد شد.

اين اقتصاد دان تصريح كرد: ب راين اساس سهم مبادلات بازرگاني ما با كشورهاي عضو جنبش عدم تعهد نسبت به كل مبادلات تجاري نفتي و غيرنفتي در حدود 30 درصد است كه اين امر نشان دهنده فراهم بودن زمينه مساعد براي توسعه فعاليت اقتصادي است.

به گفته وي، ايران مي تواند از بازارهاي اين كشورها جهت صادرات كالاهاي توليدي خود و همچنين خدمات فني و مهندسي استفاده بهينه كند.

اين استاد دانشگاه پيشنهاد كرد: به نظر مي رسد كه كميسيون هاي اقتصادي اين اجلاس دموكراسي كردن نظام حكمراني اقتصاد جهاني، صندوق بين المللي پول و بانك جهاني را در دستور كار خود قرار دهند.

منبع: خبرگزاري مهر


اشتراک این مطلب در :

تدوين رشته‌هاي جديد اقتصاد مقاومتي در دانشگاه علامه طباطبايي


رئيس دانشگاه علامه طباطبايي از اتمام بازنگري رشته اقتصاد در آينده نزديك خبر داد و گفت: در روزهاي آينده موارد بازنگري شده به وزارت علوم ارسال خواهد شد.

سيد صدرالدين شريعتي در گفت‌وگو با ايسنا با تشريح برنامه‌هاي دانشگاه در سال تحصيل جديد اظهار كرد: توسعه كمي و كيفي در حوزه پنج دانشكده، پژوهشكده و پژوهشگاه به ويژه در حوزه قم از مهمترين برنامه‌هاي دانشگاه علامه در سال تحصيلي 91- 92 است.

وي همچنين از تلاش براي ايجاد چندين دوره دكتري جديد در سال جديد خبر داد و افزود: همچنين در رابطه با اقتصاد مقاومتي در حال تدوين رشته‌هايي در حوزه اقتصاد مقاومتي، مديريت اقتصاد مقاومتي و فرهنگ اقتصاد مقاومتي هستيم.


اشتراک این مطلب در :

با 3 ميليارد تومان اعتبار صورت مي‌گيرد؛

آغاز عمليات اجرايي تعاوني توليدي قارچ فردوس


فارس: رييس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي فردوس از آغاز عمليات اجرايي فاز دو شركت تعاوني توليدي قارچ اين شهرستان در هفته تعاون با اعتبار 3 ميليارد تومان خبر داد.

حسن سروري در جلسه برنامه‌ريزي هفته تعاون در اين شهرستان اظهار كرد: فعاليت بخش تعاوني در كنار بخش دولتي و خصوصي سبب ايجاد اشتغال و همچنين افزايش سطح توليدات داخلي شده است.

وي از آغاز عمليات اجرايي فاز دو تعاوني توليدي قارچ هديه كوهستان شهرستان فردوس در هفته تعاون خبر داد و گفت: فاز دو اين تعاوني با اعتبار 3 ميليارد تومان از محل اعتبارات توسعه بخش كشاورزي اجرا  شده و با بهره‌برداري از آن براي 30 نفر اشتغال ايجاد مي‌شود.

رييس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي فردوس اجراي تخفيف حق بيمه سهم كارفرما براي اعضاي شاغل در تعاوني‌ به ميزان 20 درصد بر اساس سياست‌هاي بخش تعاوني را در افزايش فعاليت تعاوني‌ها ضروري و تاثيرگذار دانست.

سروري وجود اسناد بالادستي، برنامه پنجم توسعه، سند چشم‌انداز، سياست‌هاي اصل 44، وجود بانك تخصصي و تشكيل شركت بيمه تعاون را از قابليت‌ها و ويژگي‌هاي بخش تعاون برشمرد.

رئيس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي فردوس از برگزاري نشست مشترك مديران بخش تعاون با مديران اقتصادي بخش دولتي در هفته تعاون خبر داد و گفت: اين نشست به منظور هم‌انديشي در قالب يك كارگاه آموزشي برگزار مي‌شود.

سروري افزود: در هفته تعاون از هيئت مديره موفق، تعاوني، بازرس، مديرعامل، عضو و چهار تعاوني برتر شهرستان فردوس با اهداي هدايايي تجليل مي‌شود.

وي تصريح كرد: ديدار جمعي از تعاونگران با امام جمعه و فرماندار، افتتاح شركت تعاوني فراگير ملي، همايش پياده‌روي عمومي، برگزاري مسابقه تعاون، تهيه ويژه‌نامه تعاون، برپايي مسابقه نقاشي و نشست تعاون‌گران با مديران مربوطه از جمله برنامه‌هاي اجرايي شهرستان فردوس در هفته تعاون است.


اشتراک این مطلب در :

مديركل تعاون،كار و رفاه اجتماعي مازندران خبر داد:

افتتاح 24 طرح اقتصادي و توليدي طي هفته تعاون در مازندران

 

مهر: مديركل تعاون،كار و رفاه اجتماعي مازندران از افتتاح 24 طرح اقتصادي و توليدي با محوريت تشكل هاي تعاوني با اعتباري بالغ بر سه ميليارد تومان در هفته تعاون خبر داد.

علي بابايي كارنامي بمناسبت گراميداشت هفته تعاون در ديدار با نماينده ولي فقيه در مازندران اظهار داشت: اهميت بخش هاي تعاوني در شاخصه هاي ملي و سطح بين الملي و رشد اقتصادي كشور موثر است.

 

وي با اشاره به اينكه بانك توسعه تعاون  يكي از زيرساخت هاي بخش تعاون محسوب مي شود افزود: اين بانك در 18 شعبه به تعاوني هاي موجود در استان خدمات ارائه مي كند.

مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي مازندران افزود: بانك ملي و توسعه تعاون حدود 100 ميليارد تومان تسهيلات از منابع داخلي و وجوه اداره شده خود را براي تجهيز منابع ريالي بنگاه اقتصادي در مقوله تعاون پرداخت كردند.

بابايي كارنامي با بيان اينكه اداره تعاون، بانك توسعه تعاون و تشكل هاي مربوط به اين  بخش دو ماموريت ويژه را در استان دنبال مي كنند افزود: يكي توسعه بخش تعاوني و ديگري افزايش اشتغال است.

اين مقام مسئول افزود: هدف از ارتقا و تشكيل  بخش تعاوني در اقتصاد كشور، واگذاري تعاوني به بخش خصوصي، آموزش فني حرفه اي براي توانمندسازي اين بخش، تاسيس تعاوني با اعضاي بالا، اعطاي تسهيلات براي تقويت تعاوني و نوسازي و بهسازي اين بخش، ريشه كن كردن فقر در جامعه و رفع اشتغال بيكاران است.

بابايي با بيان اينكه برخي از افراد تصور مي كنند كه براي اشتغال تنها بايد در دستگاه دولتي به عنوان كارمند جذب شوند افزود: مردم بايد با تشكيل شركت هاي تعاوني به صورت گروهي براي خود اشتغال و درآمد پايدار ايجاد كنند.

وي با بيان اينكه دهك هاي پايين جامعه نمي توانند در برند وسازو كار بخش خصوصي فعاليت كنند افزود: اين افراد مي توانند با تشكيل تعاوني ها و با توانمند كردن اين بخش در چرخه اقتصاد كشور رقابت كنند.


اشتراک این مطلب در :

X